İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Nintendo Switch OLED Modeli hakkında bilmeniz gereken her şey

Nintendo Switch OLED Modeli hakkında bilmeniz gereken her şey
+ - 0

Son iki yılda, popüler Nintendo Switch hibrit konsolunun “Pro” modeliyle ilgili birçok söylenti gördük. Söylentiler bu yıl yeterince arttı ve 2021’in sonundan önce piyasaya sürüleceğini göreceğimizden emin olduk. Görünüşe göre beklentilerimizde hem haklı hem de haksız çıktık çünkü artık Nintendo Switch OLED Modelimiz var.

Bu, orijinal Switch konsolunun yükseltilmiş bir versiyonu olsa da, beklediğimiz Pro-seviye model olmaktan çok uzak. Bununla birlikte, Switch’in bu yükseltilmiş versiyonu hakkında sevilecek çok şey var.

Aşağıda, bu yeni konsol hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız!

 

Nintendo Switch OLED Modeli: Nedir?

6 Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Nintendo Switch OLED Modeli, Mart 2017’de piyasaya sürülen normal Nintendo Switch’e benziyor. Elde taşınır moddan televizyon moduna kolayca geçiş yapan bir hibrit konsol. Konsolun her iki tarafında da normal Switch’tekilerle aynı olan Joy-Con var. Her zamanki Switch oyunlarını oynar, aynı işlemciye, pile, RAM’e ve diğer birçok özelliğe sahiptir.

Bununla birlikte, Nintendo, konsolu daha iyi hale getirmek için bir dizi özelliği yükseltti ve geliştirdi (bir sonraki bölümde daha fazlası). Bu, konsolu normal Switch’ten ve yalnızca elde taşınabilen Switch Lite’dan üstün kılar. Çok fazla değişmediği için onu Switch Pro veya Switch 2 yapmaz.

Bu aslında Nintendo’nun Switch’i değiştirdiği ikinci zamandır. İlk kez Ağustos 2019’daydı. Bu noktada şirket, Nvidia Tegra X1’den çip üzerindeki sistemi Tegra X1 Plus’a güncelledi. Bu, pil verimliliğini artırmanın güzel bir yan etkisine sahipti. Nintendo, bu değişikliğin yeni bir isim için yeterince önemli olduğunu düşünmedi, bu nedenle yeni model hala bir Nintendo Switch olarak satılıyor.

Nintendo’nun işlerde hala Switch’in gerçek bir “Pro” modeline sahip olması çok olası. Bununla birlikte, bununla ilgili çoğu söylenti aslında Nintendo Switch OLED Modeli içindi, bu nedenle yakın zamanda bir Switch Pro için nefesinizi tutmanızı önermiyoruz.

Nintendo Switch vs OLED Modeli: Ne değişti?

Switch’in bu modeli için en belirgin yükseltme, bir OLED panelinin dahil edilmesidir.

Orijinal Switch, nesnel olarak kalitesiz görüntüler üreten bir LCD ekrana sahiptir.

Bu OLED paneli ayrıca 7 inçlik orijinal Anahtardan fiziksel olarak daha büyüktür .

Ne yazık ki, bu daha büyük ekran, çözünürlükte bir yükseltme içermiyor.

Yeni Switch’in ekranı, tıpkı normal Switch gibi, kendi başına 720p ve yerleştirildiğinde 1080p’de çıkıyor.

Yine de birkaç önemli yükseltme daha var.

Dahili depolama kapasitesi artık orijinal Switch’tekinin iki katı olan 64 GB’dir.

Ayrıca konsolun tüm arkasını kaplayan ve hareket halindeki oyuncular için büyük bir acı noktasını çözecek ayarlanabilir durma noktalarına sahip çok gelişmiş bir kickstand’a sahiptir.

Ne zaman ve ne kadara satın alabilirsiniz?

Nintendo Switch OLED Modeli 8 Ekim 2021’de piyasaya sürülecek. Tavsiye edilen perakende fiyatı 349 dolar olacak. Bu, normal Switch’ten sadece 50 $ ve Switch Lite’dan 150 $ daha fazla. Türkiye fiyatı ise şuan için bilinmiyor.

Bu yeni model, beyaz Joy-Con ve uyumlu bir beyaz yuva ile yeni bir renk seçeneği ile gelecek. Ayrıca klasik Neon Blue ve Neon Red Joy-Con ve black dock’a sahip bir model olacak.

Mevcut tüm Nintendo Switch oyunları ve resmi aksesuarlar (Joy-Con dahil), Nintendo Switch OLED Modeli ile uyumludur.

Yine de dikkatli olun: piyasaya sürüldüğünde bunu elde etmek büyük olasılıkla inanılmaz derecede zor olacak. Devam eden küresel çip sıkıntısı ve Switch konsolunun inanılmaz popülaritesi, bunu olmazsa olmaz bir tatil hediyesi haline getirecek.

Yorum Yap