İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Google Meet ve Duo Birleştirilecek

Google Meet ve Duo Birleştirilecek
Google Meet ve Duo
+ - 0

Google Meet ve Duo Birleştirilecek

Google’ın son paylaştığı bilgilere göre Google Duo ve Google Meet uygulama hizmetleri artık tek çatı altında toplanacak. Bu birleşim sayesinde Google, tek bir çatı altında birleştirdiği uygulamalar ile birçok popüler uygulamaya rakip olacak.

Google’ın popüler toplantı uygulaması Meet ve görüntülü konuşma uygulaması Duo, artık tek çatı altında toplanacak. Aslında bu birleşim bir süredir kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Ancak detaylar konusunda resmi bilgilere erişmek mümkün değildi. Bugün açıklanan bilgilere göre, uygulama ismi Google Meet olarak kalacak ve her iki uygulamanın da özelliklerini taşıyacak.

Google Meet özellikle korona virüs pandemi sürecinde sokağa çıkma yasakları ve evden çalışma zorunluluklarıyla birlikte oldukça popüler bir uygulama halini aldı. Evden çalışan ofis çalışanlarının toplantılarını yürütebildiği, aile veya arkadaş gruplarının görüntülü konuşmalar yapabildiği uygulamaya nispeten, Duo biraz daha geri planda kalmaktaydı. Bu yeni birleştirme ile Google Duo’nun özelliklerinin de ön plana çıkartılması planlanıyor.

Google Meet ve Duo
Google Meet ve Duo

Yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlana birleştirme güncellemesi Google Duo uygulaması üzerinden gerçekleşecek. Uygulamanın ismi “Google Meet” olarak değiştirilecek ve iki uygulamanın tüm özelliklerini tek çatı altında toplayacak. Hali hazırda yayında olan Google Meet uygulamasın ismi ise “Meet Original” olarak değiştirilecek. İlerleyen süreçlerde ise kullanımdan kaldırılacak.

Google’ın bu birleştirme çalışmasıyla birlikte; Facetime, Zoom, WhatsApp gibi birçok toplantı ve bireyse görüntülü görüşme imkânı tanıyan uygulamalara rakip olabileceği öngörülüyor. Tabii ki bu tarz değişiklikleri yaparak diğer platform kullanıcılarını uygulamaya çekmek kolay olmayacaktır. Ancak Google Meet’in zaten bir kitleye sahip olması bu durumu değiştirebilir.

Yorum Yap